Monētu apskats: sudraba 5 eiro “Ugunsdzēsībai Latvijā 150”

Ugunsdzēsībai Latvijā 150 monēta

Pagājušā nedēļā, 8. maijā Latvijas Banka izlaida savu septito kolekcijas eiro monētu – “Ugunsdzēsībai Latvijā 150”, goodinot ugunsdzēsēju un glābēju profesionalitāti un ikdienas varoņdarbus sabiedrības labā. 7. maijā notika monētu svinīga prezentācija “Latvijas Ugunsdzēsības muzejā” Rīgā (bildes no prezentācijas).

Man šī monēta patik. Labi kā monētu reversā ir atspoguļots dinamisks sižets: liesmu un dūmu ielokā attēlota ugunsdzēsēju komanda ratos ar ugunsdzēsības aprīkojumu, steidzas palīgā. Savukārt monētu averss, izpildits heraldikas stilā, manuprāt ir ļoti reprezentātivs. Vairāk par monētu dizaina tapšanu jus varat uzzināt video, kurā monētu grafiska dizaina autors Henrihs Vorkals, stāsta kur un kā viņs meklēja idejas.

Monētu tirāža ir liela – 10 000 eksemplāri. Tādēļ nekadas spekulantu ažiotāžes Latvijas Bankas kasēs nebija un monētu ir viegli iegādāties. Monētu cena LB kasē – 35.99 EUR. Šoreiz šo monētu ir izdevīgak iegādāties numismatikas salonos – “Monētu kiosks” un “Latviancoins.lv”, to piedāva par 35 EUR. Atlaide nav liela, bet tomēr ja tie veikali ir tuvāk, tad nevajadzēs terēt laiku un braukt uz Latvijas Banku. Ņēmot verā kā Latviancoins.lv piegādā preci uz Omniva pakomātiem visā Latvijā tikai par 1.00 EUR, tad izdevīgi un ērti iegādāties šo monētu vispār nav problemas. Tas it īpaši ir patikami, jo klīst baumas kā Latvijas Banka nākāmajam kolekcijas eiro monētam plāno samazināt tirāžu līdz 5 000 monētam.

Pārejos numsimātikas salonos monēta maksa 36.00 EUR. 
monēta Ugundzēsībai Latvijā 150

Vairāk par Latvijas ugunsdzēsības attistību Latvijā, lasiet VUGD mājas lapā.
Maijs ir VUGD jubilejas mēnesis, tādēļ aicinām Jūs ugunsdzēsējiem nosūtīt rakstisku, foto vai video sveicienu!

via Latvijas eiro monētas http://ift.tt/1Hcyas7