Apskats: Latvijas apgrozības eiro monetu PROOF komplekts koka dāvānu karbā 2014

Kādēļ man tik ļoti patīk Latvijas Bankas eiro PROOF kaluma monētu komplekts?

2014. gadā janvārī ieviešot eiro Latvijā, tikai izlaisti arī divi Latvijas Bankas agrozības eiro monētu BU un Proof kaluma monētas komplekti. BU suvenīriesaiņojuma komplektām nav tiks būtiskas atšķirības monētu kaluma kvalitāte no parastam Latvijas apgrozības UNC monētam. Savukārt PROOF komplektam atškirība ir ļoti liela. kas manuprāt it īpaši labi redzams 50, 20 un 10 eiro centu monētās:
Lai jums labāk būtu redzama atškirība, zemāk es apskatīju Latvijas 20 eiro centu PROOF un UNC monētas. Kā jūs varat pamanīt, Proof kaluma monētai (attēlos pa kreisi) aversa laukums ar uzrakstu 20 eiro centi un ar Eiropas karti ir izteikti matēts, savukārt kartes fona laukums ir pulēts un spoguļains, salidzinājumam ar parasto apgrozības UNC kaluma monētu (attēlos pa labi):
Patiesība atšķirības ir redzamas visas Proof kaluma monētās. Piemērā ar 20 eiro centiem, es tikai gribēju paradīt, cīk būtiski monētas atškiras viena no otras, Diemžēl PROOF komlekti janvarī tika izpirkti jau pirmajas stundas. Manuprāt šim komlektam bija diegan zema sākumcena Latvijas Bankas kasēs (35 eiro) nēmot verā tik skaistas proof kaluma monētas kokā dāvānu karbā. PROOF monētas tiešām priece acis.

Pirmajos mēnēšos pēc komplekta izlaišanas to bija neiespējami nopirkt otreizejā tirgū, jo cena bija ļoti liela – vidēji 130 eiro, atseviškos gadījumos sasniedzot pat 150 eiro! Kaut arī šobrīd cena numismātikas salonos ir samazinājusies līdz 85-100 eiro, tas joprojam paliek manuprāt ļoti augsta lai pirktu tur šo komlektu. Sludinājumos pēdējā laikā bieži trāpas iespējas nopirkt Proof komlektu jau par 65-75 eiro. Bet joprojām tas ir divreiz dārgāk par LB sākumcenu.

Es ceru kā Latvijas Banka izlaidīs līdzīgo komplektu tuvāka nākotnē, un kuru šoreiz būs iespējams nopirkt plašākam cilvēku lokām. Un ja tas notiks, es iesāku jums nelaist šādu iespēju un iegadāties šo petiešam ļoti skaistu komplektu.


via Latvijas eiro monētas http://ift.tt/1y8hCuN